DOLGU UYGULAMALARI

Dolgu Nedir?

Yüz Dolgusu Neden Yapılır?

Yüz Dolgusu, dolgu maddeleri deri altına enjekte edilerek yapılan yüz dolgusu estetiği, derideki ince ve derin kırışıklıkları gidermek, yara izlerini tedavi etmek, ciltteki çukurları yok etmek, ince dudakları kalınlaştırmak, yanaklara dolgunluk vermek amacıyla kullanılan maddelerdir.

Yüz Dolgusu Niçin Yapılır?

Yüz dolgusu sonrası kısa sürede daha genç bir görünüm sağlanır ve yüzdeki yorgun ifade giderilir. Yıllar içerisinde ciltte elastik lif, kollajen lif, yağ tabakası ve hyaluronik asitin azalmasına bağlı olarak kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir. Özellikle göz, ağız, çene, boyun, burun, alın bölgesinde kırışmalar ve sarkmalar ortaya çıkar. Yüzün alt kısımlarında sarkma ve kırışıklıkların giderilmesinde yüz dolgusu başarıyla kullanılabilir. Dolgu enjeksiyonu dudak bölgesinde dudağa daha dolgun ve genç görünüm sağlamak amacı ile uygulanmaktadır.

Yüze Dolgu Uygulaması Nasıl Etkili Olur? 

Yüz dolgusu kırışıklık, iz veya sarkmanın olduğu bölümün altına derideki çöküklüğü giderir. Yüzde uygulandığı alana dolgunluk sağlayarak etki etmektedir. Bu bölgedeki kırışıklık ve çukurlar dolgu maddesinin etkisi ile azalır veya kaybolur. Bazen dolgu maddesinin kollajen üretimini arttırıcı etkisi olabilmektedir. 

Yüzdeki Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılır? 

Dolgu maddeleri şikayet olan bölgeye, kırışıklık hattına ya da dudaklara ince bir iğne yardımıyla küçük miktarlarda enjekte edilir. Dolgu enjeksiyonu 20- 30 dakika sürmektedir. Sonucu hemen görülür. Uygulama sonrası kişi rutin aktivitelerine hemen dönebilir. Kalıcılık süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte 8-18 ay kadardır.

Hangi Bölgeler Dolgu Enjeksiyonu İle Tedavi Edilebilir? 

Yüz sarkması, alın çizgileri, kaş arasındaki çizgiler, ağız etrafındaki kırışıklıklar, nasolabial çizgiler (burun kanatlarından dudak köşelerine inen kırışıklık) Ağız kenarından çeneye doğru uzanan kırışıklıklar, kaşa şekil vermek, elmacık kemiklerini belirginleştirmek, dudak dolgusu ile dudak şeklinin vurgulanması ve hacminin arttırılması, asimetrik dudakların düzeltilmesi başlıca kullanım alanlarıdır. Ciltteki derin yara ve akne izlerini gidermek için de kullanılabilmektedir. 

Yüz Dolgusu Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyim? 

Yüz dolgusundan sonra iki gün ağır spor yapılmaz. Sırt üstü yatmak faydalıdır. Aşırı sıcak banyo yapılmamalıdır. Yüze hafif masajlar yapılabilir. İşlemden sonra buz uygulamak faydalıdır. 

Yüz Dolgusunun Yan Etkileri Nelerdir?

Uygulama alanında geçici olarak şişlik, kızarıklık, morluk ve hassasiyet gözlenebilir. Bu yan etkiler kısa sürede geriler. Morluklara kapatıcı sürülebilir. Özellikle ileri yaştakilerde damarlar zayıf olduğu için kolay morluk oluşur. Ancak geçici olan bu yan etki arnica sürülerek hafifletilebilir. İşlemden önce parasetamol dışındaki ağrı kesiciler, aspirin, kan sulandırıcılar kullanılmamalıdır.

Yüz Dolgusu Nerede Yapılır?

Hayallerinizdeki yüz hatlarına çok kısa sürede ameliyatsız bir şekilde ulaşmak için yüz dolgusu yöntemini kullanabilir, yüzünüzü istekleriniz doğrultusunda şekillendirebilirsiniz. Bununla birlikte daha genç ve diri bir görünüm vererek kırışıklıklarınızı giderebilirsiniz. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan dolgu işlemi, gönül rahatlığıyla deneyimli uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Yüzünüzde altın oranı yaratmak için bizimle iletişime geçerek Estemex Ümraniye güzellik merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

DİĞER HİZMETLER