Lazer Epilasyon

Epilasyon Uygulaması Nedir?

Günümüzde kadın ve erkeklerin en çok başvurduğu estetik operasyonlardan biri olan epilasyon işlemi, temelde istenmeyen tüylerin yok edilmesi için uygulanan yöntemlere denir. Teknolojinin gelişmesiyle klasik yöntemler olan ağda, traş gibi işlemlerin yerini artık epilasyon uygulamaları almıştır. Ayrıca bu klasik yöntemler istenmeyen tüylere karşı kalıcı çözümler sağlayamazken epilasyon bu yöntemlerin aksine kalıcıdır.

Epilasyon Cihazı Nasıl Çalışır?

Epilasyon uygulaması, istenmeyen tüyleri gidermek için konsantre ışık demeti (lazer) kullanan tıbbi bir işlemdir. Epilasyon esnasında kullanılan cihaz, melanin pigmenti tarafından emilen bir ışık yayar. Kıl köklerini hedefleyen lazer ışını, cilt altında ısı enerjisine dönüşerek kıl köklerini tahrip eder. Çevre dokulara hasar vermeden sadece kıl kökünde hasar yaratarak yeni kıl üretimi engellenir. Uygulamadan 2-3 hafta sonra uzayan tüm kıllar vücuttan atılır.

Epilasyon Uygulamalarında Yaş Sınırı Var Mıdır?

Epilasyon uygulamalarının geçekleştirilmesinde sınır 18’dir. 18 yaşından büyük bireylere epilasyon işlemi uygulanabilir.

Epilasyon Uygulaması Her Cilt Tipi İçin Uygun Mudur?

İlk zamanlar sadece açık teli ciltlerde uygulanabilen ve koyu renkli tüylerde başarılı olan lazer epilasyon cihazları zaman içerisinde gelişti. Yeni teknolojiler sayesinde daha koyu tenli kişilere de epilasyon işlemi yapılmaya başlandı. Günümüzde lazer epilasyon, en yaygın medikal estetik prosedürlerinden biridir.

Epilasyon Uygulaması Cilde Zarar Verir Mi?

Epilasyon uygulamaları kullanılmaya başlandığı günden bu yana tıp literatürüne geçmiş herhangi bir olumsuz etkisi olmamıştır. Aynı zamanda tüm dünyada kabul görmüş Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) onayı bulunan cihazlarımızın cilde yaydığı lazer ışınlarında herhangi bir olumsuz etki de görülmemiştir.

Hamilelik Öncesi ve Sonrasında Lazer Epilasyon

Epilasyon uygulaması yaptırmayı düşünen anneler ve anne adaylarının aklında oldukça büyük soru işaretleri bulunmaktadır. Bunlar;
Hamilelik Döneminde Epilasyona Gidilir Mi?
Hamilelik sürecinde epilasyon uygulamalarının bir zararı yoktur. Ancak hamilelik sürecinin son 3 ayında rahimde kasılmalar ile doğumu tetikleyebileceği için rahim bölgesinde kullanımı önerilmez.
Emzirme Döneminde Epilasyona Gidilir Mi?
Emzirme döneminde olan bir annenin epilasyon uygulamalarından faydalanmasında herhangi bir sorun yoktur. Ancak emzirme sürecinin ilk 3 ve 6. ayında epilasyon uygulamalarından alınan verim düşebilir. Bu sebepten dolayı emzirme döneminde olan anneler epilasyon işlemlerini emzirme döneminin 3 ve 6. aylarından sonra yaptırması daha yararlı olabilir.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir

Ağrı ve acı hissettirmeden konforlu bir şekilde uygulanan Lazer Epilasyon, cilde özel doz belirlemesi ile uygulanmaktadır. Hızlı bir şekilde cilde zarar vermeden kök ile temas ederek kalıcı bir çözüm üretir. Bölgesel tercih yapabilir ya da tüm vücudunuza yaptırabilirsiniz. Uzman kadromuzun direktifleri doğrultusunda hazırlık yapılır ve sonrasında işleme geçilir. İstenmeyen tüylerinizden kurtulmanın en kolay ve risksiz yolu olan epilasyon uygulaması için irtibata geçerek lazer epilasyon fiyatlarını öğrenebilir ve hakkında detaylı bilgi edinmek için Çekmeköy’deki güzellik  merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

DİĞER HİZMETLER