MEZOTERAPİ

Dr. Michel Pistor tarafından 1952’de keşfedilen mezoterapi, kısa sürede tıp dünyası tarafından kabul görmüştür. 1987 yılına gelindiğinde ilk defa Fransız Tıp Akademisi tarafından tıbbi bir tedavi yöntemi olarak kabul görmüştür.

Mezoterapi Nedir?

Tüm dünyada son 30 yıldır kullanılan mezoterapi yöntemi ülkemizde, mikro enjeksiyon yöntemiyle cildin orta tabakasına ilaç enjekte edilmesi şeklinde gerçekleştirilmektedir. Mikro iğneler ile cilt altına ilaçların, enzimlerin, vitamin, mineral ve bitki özlerinin enjekte edilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Bu yolla etkin bir tedavi sunulmaktadır.

Mezoterapi Hangi Sorunlara Uygulanabilir?

Mezoterapi uygulaması vücutta birçok soruna karşı kullanılabilir ve gözle görülür sonuçlar elde edilmesini sağlayabilir. Mezoterapinin uygulanabileceği sorunlar şu şekildedir:

  • Cilt Yenileme
  • Selülit Tedavisi
  • Çatlak Tedavisi
  • Bölgesel İncelme
  • Saç Dökülmesi
  • Alerjik Hastalıkların Tedavisi

Mezoterapi Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Cilt sorunu bulunan tüm vücut bölgeleri için güvenli bir şekilde kullanılmakta olan mezoterapi, uygulanan bölgelere göre farklı ilaçların farklı tekniklerle enjekte edilmesi sayesinde etki yapmaktadır.

Özellikle cilt gençleştirmeden, saç dökülmesini önlemeye, selülitten cilt sarkmasına kadar pek çok alanda uygulama alanı bulmaktadır. Bunun yanında sivilce ve akne gibi cilt problemlerinde de hızlı etkin sonuçlar vermektedir.

Derideki çatlak, yara izi ve cilt lekeleri için de kullanılmaktadır. Bölgesel zayıflama ve selülit için yoğun olarak tavsiye edilen tedavi şekilidir.

Mezoterapi Nasıl Yapılır?

Kısa ve de ince iğneler aracılığı ile gerçekleştirilen işlem, 4 – 6 mm’lik iğnelerin, yaklaşık 1 – 2 cm aralıklar ile cilde uygulanması şeklinde gerçekleşir. Teknik olarak ise cildin orta tabakasına ulaşılır. Bahsettiğimiz özel iğneler sayesinde su atıcı, yağ yakıcı ve bağ dokuyu kuvvetlendirici bitkisel ilaç karışımı enjekte edilmektedir. Tam anlamı ile bu mantık ile gerçekleşen işlem, uygulama alanının büyüklüğüne göre sürecektir. Ortalama olarak ise bir seansın 10 – 15 dakika kadar sürmesi beklenir. Bu kadar kısa süre içerisinde işlem gerçekleştirilebilir.

Mezoterapi Nasıl Uygulanır?

Uzmanlar tarafından uygulandığında hiçbir yan etkisi olmayan Mezoterapinin en büyük avantajı ise hızlı bir şekilde sonuç vermesidir. Kan dolaşımının artmasına neden olarak, düzenli seanslarda oldukça etkili çözümler üretir. Selülit ve sarkma problemlerine karşı da görünür bir tedavi sağlayan Mezoterapi, cildinizi uyarır ve hücrelerinizi yeniler. Kozmetik ürünlerine kıyasla çok daha etkin ve kesin bir sonuç ortaya çıkararak gençliğinizi korumanızı sağlar. Kronik ağrıların da tedavisinde kullanılan son yılların yaygın ve güvenilir yöntemi Mezoterapi hakkında bizimle irtibata geçebilir ve İstanbul Ümraniye’deki güzellik merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

DİĞER HİZMETLER