SAÇ EKTİRME

Saç Ekimi

Günümüzde her 3 erkekten birinde ve kadınlarda da sıklıkla karşımıza çıkan saç dökülmeleri kişiler için büyük bir problem haline gelmiştir. Saç dökülmeleri pek çok sebepten kaynaklanabileceği gibi kişilerde doğuştan da saç kaybı eğilimi olabilir. Genel olarak saç dökülmelerini gidermek amacıyla geliştirilmiş pek çok yöntem bulunmaktadır. Ancak bu yöntemlerden en etkin çözümü saç ekimi sağlamaktadır. Saç ekimi başarılı bir şekilde uygulandığında kalıcı bir çözüm olarak karşımıza çıkar.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, saç kaybına uğramış kişi için, saçlarını en doğal yollarla ve kalıcı olarak kazanmanın yoludur. Dökülen bölgeye, hastanın kendi sağlıklı saçları ekileceğinden ve ekilecek saçların alındığı bölge yapı olarak saç dökülmesi yaşanmayan bir bölge olduğundan, saç ekimi operasyonları, kişiye kendi saçlarını hiç dökülmemiş gibi ve kalıcı olarak kazandırmaktadır.

Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Saç ekimi işlemi belli evrelerden oluşur. Bu evrelerin işinde uzman kişilerce yapılması oldukça önemlidir. Bu işlem öncesinde doktor hastaya saç analizi yapar ve hastanın doğal saç görünümüne ulaşması için gerekli greft (saç kökü) hesaplamasını yapar. Hastanın operasyona uygunluğunu ve ihtiyaç duyulan greft adedini onaylayan doktor donör alanı belirlemek için hastada bazı analizler daha yapar. Donör bölge nakledilecek greftlerin alınacağı bölgelerdir. Genelde hastanın ense bölgesi donör olarak kullanılır. Erkeklerde göğüs bölgesi, sakal bölgesi ve bacaklar da donör bölge olarak değerlendirilebilmektedir.

Alınan greftler özel bir düzleme 100’lük sıralar şeklinde dizilir. Dizme işlemi yapılırken aynı zamanda ayıklama işlemi de yapılır ve sağlıklı saç kökleri seçilir. Greft alım işlemi tamamlandığında hastanın yüz ifadesine ve doğal görünümüne göre ön saç çizgisi belirlenir. Bu aşamada hastanın onayına da başvurulur. Daha sonra ekim yapılacak bölgede greftlerin ekileceği kanalcıklar açılır. Bu kanalcıklarında sıklığı ekim işleminin başarı oranı açısından son derece önemlidir. Açılan kanalcıklara dizilmiş greftler nakledilir.

Seyrek Saça Saç Ekimi Yapılır Mı?

Kadınlarda seyrek saç ekimi

Kadınların saç seyrekliği tedavisine uygun aday olmaları donör bölgede ekim işlemi için yeterli miktarda saç folikülünün bulunmasına bağlıdır. Çoğu kadında saç seyrelmesi, sadece kafa derisinin üst kısmında görülmez, erkeklerde dökülmeye karşı dayanıklı bölge olan kafanın arka ve yan kısımlardaki alanlarda seyreklik oluşur. Bu durumda seyrekliği gidermek için gerekli olan saç kökü kafa derisinden tedarik edilemediği için vücudun başka bölgelerinden alınabilir.

Erkeklerde seyrek saç ekimi

Erkeklerde kafanın arka ve yan kısımları dökülmeye karşı korunaklı olduğu için donör alan olarak kullanılır. Donör alanlardaki saç kökleri, DHT yani erkeklik hormonundan etkilenmediği için saç ekimi imkanı çok daha yüksek olur.

Saç Ekimi Nerede Yapılmalı?

Birçok insanda öz güven kaybına yol açan saç dökülmesine son vermek ve saç ekimi sonrası sosyal hayatına ara vermeden kısa süre içerisinde kalıcı olarak geri kazanma düşüncesi, artık çok kolay ulaşılabilir hale geldi. Deneyimli ve uzman kadromuzun özenli çalışmasıyla saç ektirme hizmetini profesyonel bir şekilde veren saç ekim bölümümüz sizleri bekliyor. Dilerseniz iletişime geçebilir ve uzmanlarımızla birebir görüşme fırsatı için Estemex Ümraniye saç ekim merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

DİĞER HİZMETLER