SAÇ MEZOTERAPİSİ

Saç dökülmesi sorunu birçok dış etkene bağlı olarak günümüzde insanların çoğunda görülmektedir. Hal böyle olunca insanlar saçlarını kaybetmemek için oldukça fazla yöntemi denemeye başlıyor. Peki, saç dökülmesini azaltacak veya engelleyecek yöntemleri biliyor musunuz?

Estemex’te uyguladığımız Saç Mezoterapisi uygulaması ile saç dökülmesine son diyebileceğiz.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Mezoterapi saç dökülmelerinde en etkili yöntemlerden biridir. Saç mezoterapisinde amaç lokal bir işlemle saç hücre metabolizmasını uyarıp doku canlılığını tekrar kazanmaktır. Saçlı derinin orta tabakasına mikroenjeksiyon yöntemi ile çok ince iğnelerle uygulanır. Saç kökünün ihtiyacı olan vitamin, mineral, yapıtaşı olan maddeler dokuya doğrudan verilir.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saç Mezoterapisi, içinde vitaminler, oligo-elementler ve antioksidan maddeler içeren bir solüsyon enjekte edilerek saçlı derinin stimüle edilmesi prosedürüdür. Hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilen saç mezoterapisi herhangi bir anestezi gerektirmez, 20 – 30 dakika gibi bir süre içinde uygulanabilir.

Saç Mezoterapisi Yaptıranlar

Yaptığımız araştırmada mezoterapi yaptıran çoğu kişi saç gürleşmesi, canlanma  ve önemli oranda başarılı bir sonuç aldıklarını belirtmişlerdir. Ancak kişiye göre tedavi süresi ve elde edilen sonuç değişkenlik göstermektedir.

DİĞER HİZMETLER