SELÜLİT TEDAVİSİ

Selülit Nedir?

Selülit, günümüzde çoğu kadının vücudu ile ilgili sorunlarından biridir. Ancak birçok insan selülitin tam olarak ne olduğunu bilmiyor. Peki, selülit nedir?

Selülit, deri altında bulunan yağ hücre gruplarının anormal birikmesi ve bunun sonucunda bazı alanlarda kan dolaşımının bozulması ile oluşur. Bu sorunun arttığı alanlarda zamanla yağ, hücre grupları arasında topaklanarak deride çöküntü ve portakal kabuğu görünümünü andıran bir yapıya dönüşür. Kadınların neredeyse %80’inin yaşadığı bir problem olan selülitin, genetik, hormonal ya da hareketsiz yaşam gibi pek çok farklı nedeni vardır.

Selülit Neden Olur?

Selülit, daha çok kadınlarda görünen bir sorundur. Erkeklerde selülitin daha az görünmesinin sebepleri ise kadınlara oranla bağ ve kas dokusunun erkeklerde daha güçlü olmasıdır. Kadınlarda, zayıf olan bağ ve kas dokusuyla birlikte östrojen hormonu da devreye girdiğinde selülitin belirmesi daha da kolaylaşabilmektedir.

Selülitin oluşmasında bir diğer sebep ise kilo alımıdır. Özellikle bağ ve kas dokusu zayıf olan kişilerde kilo alımıyla beraber selülitlenme artar.

Selülit Nasıl Geçer?

Selülit temelde bağ ve kas zayıflığından kaynaklı ortaya çıkan bir sorundur. Aynı zamanda kadınlarda salgılanan östrojen hormonu da selülit oluşumunda oldukça önemli bir faktördüm. Bu temelde düşündüğümüz zaman selüliti engellemek için düzenli ve sağlıklı beslenerek aynı zamanda egzersiz yaparak selülit oluşma ihtimalini azaltmamız mümkündür.

Peki, oluşmuş olan selülitlerden nasıl kurtulabiliriz?

Selülit tedavisi sadece oluşan cilt altı yağ dokusunun azaltılmasını değil aynı zamanda neden olan faktörlerin ortadan kaldırılmasını da içermelidir. Selülit oluşumunda allta yatan bir çok neden olduğuna göre selülitle savaşmada bu metodların sadece birini kullanarak sonuç beklemekte hatalı olur.

Tek başına diyet uygulaması yağlı kitlenin azalmasıyla selülit görüntüsünü hafifletmekle beraber, tamamen ortadan kaldıramamaktadır. Aynı şekilde spor da tek başına selülit sorununu tamamen ortadan kaldıramayabilir.

Ancak yukarıda saydığımız yöntemlerle birlikte Estemex’te uygulatacağınız Soğuk Lipoliz uygulaması ile selülit görünümünden tamamen kurtulmanız mümkün olacaktır.

Selülit İle Mücadelede Soğuk Lipoliz

Selülite karşı uygulanacak olan Soğuk Lipoliz uygulaması ile selülitli bölgede kan akımında oluşan stazin (durgunlugun ) kaldırılması, dokudaki basıncın azaltılması, yağ hücrelerinin etrafında birikmiş olan ve giderek büyüyen yağların lenfatik akımı artırarak uzaklaştırılması sağlanır.

Lipoliz özellikle sporla dahi yok edilmeyen yani ulaşılamayan bölgelerde (bacak iç yanı ve diz gibi) gözle görülür sonuçlar elde edebilir. Bu özellikleri sayesinde selülit görünümünün giderilmesinde, cildin sıkılaşmasında ayrıca bölgesel incelme sağlanmasında oldukça başarılı bir yöntem olan selülit tedavisini Estemex Çekmeköy'de yaptırabilirsiniz.

DİĞER HİZMETLER