Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

Diyetetik danışmanlık ve bölgesel zayıflama işlemleri öncesinde rutin olarak yapılan 15-30 saniye süren bir işlemdir.

Vücut analizi yapılırken; bilimsel ve özel tartılar aracılığı ile vücutta bulunan yağ, kas ve su ağırlığı saptanır. Bu özel tartılar kişiye ayağı üzerinden verilen mini akım prensibi sayesinde çalıştığı için alınan sonuçlar netlik içerir.

Vücut analizi içerisinde;

Metabolizma hızı
BKİ (beden kitle endeksi)
Vücuttaki yağ, kas ve su dağılımı
Ödem yoğunluğu
İç organlar ve çevresindeki yağ alanı
Protein ve mineral oranları
Bölgesel yağ orantıların ( bel, kalça vs.)
Hücre içi ve dışı sıvı miktarı gibi pek çok detaya ulaşabiliriz.

Yaş, kg ve boy parametleri üzerinden vücut analizinde alınan sonuçlar bir ortalama çerçevesinde değerlendirilerek yapılacak diyet ve uygulamalar kişiye özel şekillendirilir. Tedavi süresince ise belli periyotlarda vücut analizi tekrarlanmaktadır.

Soğuk Lipoliz

Diyet, spor vs. derken her şeye rağmen sonuç alamadığınız; inatçı, bölgesel ve fazla olan yağ dokusunun giderilmesinde etkin olarak kullanılan bir yöntem de soğuk lipolizdir.

Yaygın olarak “cyrolipoliz” olarak da bilinmektedir. Cerrahi uygulamalara karşılık efektif ve “liposuction”a eş sonuçlar alınmasını sağlayan, konforlu bir uygulamadır.

Bölgesel incelme ve vücut şekillendirme için sıklıkla tercih edilir.

 

Cilt altında bölgesel olarak kitleleşmiş olarak bulunan yağ dokusu tespit edilerek özel patchler bölgeye yerleştirilir. Soğuk lipoliz üzerindeki kuplar tarafından tespitlenen bölge vakumlanarak -8 ve -10 dereceye kadar soğutulur. Kontrollü soğutma mekanizması sayesinde yağ hücrelerinin metabolik aktiviteleri durdurulur ve hücre ölümü gerçekleştirilir.

Ortalama 70 dakika süren tek seanslık uygulama sonrasında; hücre ölümü gerçekleşen yağ hücreleri vücuttan atılmaya başlanır.

İşlem esnasında kişi; ağrı, sızı, hassasiyet hissetmez. İşlem sonrasında uygulama bölgesinde kısa süreli ve geçici bir soğukluk hissedilebilir. Cerrahi uygulamalara kıyasla kişinin günlük yaşantısına kesintisiz olarak devam edebilmektedir.

Gözle görülür ilk etkileri ise ortalama 3 haftada başlar ve 3 aya kadar devam edebilmektedir. Tek seansta ortalama 3 – 10 cm arasında incelme ise söz konusu olabilmektedir. Ciltteki kolajen seviyesini bozmadan fazlalıklarınızdan kurtulurken ciltte sıkılaşmayı da destekler. Üstelik ağır spor ve diyetlere gerek kalmaksızın…

FDA tarafından onaylanmış olan soğuk lipoliz uygulamaları ortalama %94 memnuniyet oranına sahiptir.

Ancak sonuç alabilmek adına; doğru marka ve cihazların yanı sıra uygulamanın bir uzman tarafından gerçekleştirilmesi şarttır. Aksi takdirde insan sağlığını olumsuz etkileyen ciddi komplikasyonlar söz konusu olabilmektedir.

Vücut hatlarınızdan sizler de memnun değilseniz VellaShape tam da size göre…

Vücut şekillendirme için cerrahi işlemlere gerek kalmadan, tek seans içerisinde pratik ve etkin sonuçlar almanıza yardımcı olan VellaShape; kızılötesi ışınlar, vakum ve mekanik masajı aynı bir sistem içerisinde barındıran bir uygulamadır.

VelaShape nin sırrı ise; yağ dokusunun görünümünü ve hacmini azaltmak için elōs teknolojisi ile birlikte vakum ve doku manipülasyonu ile birleştiren ilk ve tek teknoloji olmasıdır.

Vücut şekillendirmenin yanı sıra ciltte sarkmalara neden olmadan vücutta sıkılaşmaya ve farklı nedenlere bağlı oluşmuş çatlakların görünümünde genel bir iyileşmeye de katkı sağlar.

İşlem esnasında uygulama bölgesinde bir sıcaklık hissedilmesi ise olasıdır. Nadiren uygulama alanında geçici bir kızarıklık da vakum, masaj ve ısıya bağlı kısa vadede görülebilir.

Üstelik VellaShape her birey için uygun ve FDA tarafından da güvenilirliği onaylanmış bir uygulamadır.

Kısa ve uzun vadede olumsuz bir etkisine ise rastlanmamıştır. Yapılan klinik araştırmalara göre %90 üzerinde memnuniyet oranına sahiptir.

Daha sıkı ve pürüzsüz bir tene sahip olmanın en rahatlatıcı ve kısa yolu olarak vibromasajı tanımlayabiliriz. Daha çok bilinen adıyla “”G5 Masajı” da diyebiliriz..

Vibromasaj özel tasarlanan ritmik, mekanik bir masaj aleti ve ciltteki soruna yönelik özel başlıkları aracılığı ile dokular üzerinde yüksek titreşim ile itme kuvveti sağlayarak etki eden, uzun yıllardır kullanılan bir uygulamadır.

Uygulama esnasında ciltteki yağ yakımını hızlandıracak ve dokuları iyileştirecek özel losyon, krem ve aromaterapide kullanılan yağlar ile birlikte kullanılabilmektedir.

Formunuzu korumak, forma girmek, ciltte sıkılaşma sağlamak, selülit görünümünü gidermek gibi pek çok sebepten günümüzde hala kullanılmaya devam etmektedir.

Selülit oluşumunu engelleyerek, mevcut selülit sorununun giderilmesinde kullanılır.
Kan dolaşımının hızlanmasını sağlar, kasları güçlendirir.
Kronik kas ağrıları ve spazmları giderir.
Ciltteki bağ dokusunu harekete geçerek işlem yapılan bölgenin sıkılaşmasını sağlayarak elastikiyet kazandırır.
Vücudu sıkılaştırır.
Metabolizmayı hızlandırır.
Kronik yorgunluğun giderilmesini sağlar.
Bölgesel dolaşımı düzenler.
Toksin atımını sağlar.
Kas ve eklemlerin hareket kabiliyetini destekler, arttırır.
Yağ yakımını hızlandırır.
Bölgesel zayıflamaya yardımcıdır.
Bedensel stresi azaltır.
Pasif jimnastikten önce uygulandığı takdirde vücudun ısınmasını destekler.

Minimum 8-10 seanslık paketler halinde haftada iki veya üç gün şeklinde düzenli uygulanması önerilir. Her seans ortalama 20 ile 40 dakika arasında uygulama bölgelerine istinaden değişiklik gösterebilmektedir.
Vibromasajta dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise; uygulamayı yapan uzmanın tecrübeli, eğitimli ve bilgili olmasıdır. Aksi takdirde yanlış kaslar çalıştırılarak uygulamadan sonuç alınamayacağı gibi çeşitli sağlık problemlerinin tetiklenmesi de zemin oluşturulabilir.

Lenf drenaj bilinen diğer adıyla “pressoterapi” bölgesel zayıflamada destekleyici olarak kullanılan uygulamalardan biridir.

Vücudumuzda bulunan lenf dolaşımı en az kan dolaşımı kadar önemlidir. Çünkü lenf sistemi; bağışıklığı ve metabolizmayı yakından etkilemektedir. Vücuttaki sistem bir bütün olarak çalıştığı için lenf sisteminin de tetiklenmesinin vücuda faydası oldukça fazladır.

Tüm vücudunuzda masaj etkisi yaratarak bedensel stres ve yorgunluğun giderilmesine destek olur.
Vücutta biriken ödemin giderilmesini hücreler arası sıvıyı düzenleyerek sağlar.
Hücrelerdeki oksijen seviyesinin yükseltilmesini tetikler.
Selülit görünümünün iyileştirilerek yok edilmesini sağlar.
Vücuttaki biriken toksinlerin uzaklaştırılmasına yardımcı olur.
Doğal detoks ve refleksoloji etkisi bulunmaktadır.
Bölgesel zayıflama uygulamaları sonrasında parçalanan yağ hücrelerinin vücuttan daha hızlı atılması, yapılan uygulama sonucunda alınan etkinin artırılması ve desteklenmesinde etkilidir.

Lenf Drenaj Nasıl Uygulanır?

Uygulama esnasında kişiye bir özel bir kıyafet giydirilir ve tedavi süresince kişi bu kıyafetin içinde istirahat ederek işlem süresini tamamlar.

Vücutta belli aralıklarla, bölgesel basınç uygulayarak lenf ve kan dolaşımını uyaran lenf drenaj; ayak parmaklarınızdan başlayarak çok hafif ve sürekli tekrar eden hareketlerle vücudunuzda dolaşmaya başlar. Lenf drenaj tek yönlüdür, aşağıdan yukarı kalbe doğru hareketlerle yapılır.

Kıyafetin içindeki kablolarla vücuda ısı, titreşim ve akım verilir. Bu sayede lenf dolaşımı uyarılır ve lenf damarlarına baskı yapan; yağ dokuları, toksin, metabolik atıklar vücuttan dışarı atılmak üzere uzaklaştırılmaya başlanır.

Böylelikle lenf akışının hızlanması ile birlikte yağ yakımı, sıkılaşma, kolajen üretiminde artış sağlanmış olur.

Vücutta kızarıklık gibi benzeri kısa vadeli komplikasyonlar oluşturmaması da diğer masaj sistemlerine nazaran tercih edilmesini sağlayan en belirgin farkıdır.

Kilo ve daha fazlası olan obezite çağımızın en büyük sorunlarından biri haline gelmiş vaziyette…

Fazla kilolar ile birlikte kendini gösteren vücut hatlarındaki değişim kişilerinin yaşantısını fizyolojik ve psikolojik olarak olumsuz etkileyebilmekte. Özgüven eksiliği, depresyon, a-sosyalleşme gibi psikolojik yansımalarının yanı sıra fazla kilolar fizyolojik olarakta gelişebilecek, genetik yatkınlığın bulunduğu kronik ve ciddi sağlık problemlerine de zemin hazırlayabilmekte.

Bu noktada forma girmek ve ya sağlık durumunuzu iyileştirmek için beslenme uzmanlarından destek almak en doğru seçenektir.

Yapılan tahlil ve tetkikler, gıda intolerasyonu, kronik hastalıklarının varlığı veya potansiyeli, yaş aralığı gibi pek çok verinin birlikte değerlendirilmesi sonucunda sizin için en doğru beslenme şekli alanında uzman diyetisyenlerden tarafından belirlenir.

Sağlığınızı olumsuz etkilemeksizin kilo verimi, yağ yakımı, metabolizmanın hızlandırılması ve forma girerek sağlık durumunuzun iyileştirilmesi sağlanabilmektedir.

Belirli periyotlarda ise yapılan kontrollerle ise bu süreç devam ettirilmelidir.

Son yılların en sevilen ve talep alan egzersiz trendi olan reformer pilates, temel pilatesten farklı olarak aletli olarak yapılmaktadır.

Reformer pilates egzersizleri ve hareketlerinin temel amacı ise; vücudun esnemesini sağlamak, tüm kas gruplarını harekete geçirmek, denge merkezini düzetmek ve yağ yakımını kolaylaştırmaktır. Ayrıca kas, eklem ve sırt ağrılarını azaltmak; kişiye esneklik ve koordinasyon becerisi kazandırmak da temel amaçlar içerisindedir. Bu nedenle çok yönlü ve faydalı bir egzersiz sistemi olduğunu söylemekte mümkündür.

Reformer pilates, özellikle eklemlere aşırı yük bindirmeden güçlü kas yapısı oluşturmada avantajlı bir yöntemdir. İçeriğindeki hareketler ise vücudun belirli bölgelerini çalıştırmaktadır.

100 ayrı egzersiz yapılmasına imkan veren reformer pilates aleti sayesinde kas dayanıklılığı, laktat toleransı, periferik eklem stabilitesi, kas kuvveti, denge, koordinasyon gibi önemli konulara ağırlık verilmesine imkan tanımaktadır.

Aynı zamanda rehabilitasyon amaçlı da pek çok ortopedik hastalığın tedavisinde destekleyici olarak yapılmaktadır.

Reformer pilates; kişinin sağlık durumu ve spor geçmişini baz alarak kişiye özel; haftalık 2 veya 3 gün şeklinde ortalama 40-50 dakikalık dersler halinde yapılmaktadır.

Pilates eğitmenleri ilk ders içerisinde pilates aletin nasıl kullanılacağını anlatırken hareketleri uygulamalı olarak gösterirler. Pilates aletinin kullanımı ilk ders kolay hareketlerle başlar, sonlara doğru zor ve daha fazla güç gerektiren hareketler şeklinde devam eder.

Reformer pilates hareketleri kişinin vücut ihtiyaçlarına göre ise değişiklik gösterir. Reformer pilates egzersizleri düzenli yapıldığında ise fizyolojik olarak hızlı bir gelişim sağlanması mümkündür.

Reformer pilatesin en sık bilinen faydaları ise;

Kişiye daha iyi bir duruş, ve esneklik kazandırır.
Sırt, eklem ve bel ağrılarını hafifletir.
Yıpranmadan uzun, kuvvetli kaslara sahip olmanıza yani güçlü bir kas sistemi oluşturmaya yardımcıdır.
Bölgesel çalışma imkanı tanıdığı için bölgesel incelme ve zayıflamaya da yardımcıdır.
Metabolizma hızının artırılması ve yağ yakımının hızlandırılmasını sağlar.
Kan dolaşımını hızlandırır.
Daha zinde ve dinç hissetmenizin yanı sıra, günlük stresten uzaklaşmanıza yardımcı olurken rahat bir uyku çekmenize katkı sağlar.
Omurga kaslarını çalıştırarak duruşun düzenlenmesini sağlar.
Sporcularda ön hazırlık sağlayarak sakatlanma riskini en aza indirir.
Boyun ve bel fıtığı riskini azaltması da yer alır.
Tüm kas grubu çalıştığı için vücut orantılı bir şekilde şekillendirmeye yardımcı olur.
Konsantrasyon yeteneğini güçlendirmesini destekler.
Kan dolaşımı hastalıkları ve eklem rahatsızlıkları oluşmasını engeller.

Vücudunuzda selülit gibi yağ hücrelerinin kontrolsüz yerleşime bağlı fiziksel olarak rahatsız edici görüntüler oluşabilmekte. Bu görüntülerin oluşmasında ise esas etkili neden cilt altı yağ ve bağ dokusunda oluşan bozukluklardır.

Cilt altındaki dokulardaki bozukluk ise; genetik ve hormonal faktörlerin yanı sıra yağdan ve karbonhidrattan zengin dengesiz beslenme, hareketsiz yaşam, sigara ve alkol alışkanlıklarının da etkili olduğu bilinen bir gerçektir.

Sizlerde benzeri bir problem yaşıyorsanız, sorunlu alanda kan dolaşımını hızlandıran, düzenleyen, yağların parçalanmasının sinyallerini ileten, bağ dokusunun organizasyonunu düzenleyen kokteyllerin problemli bölgeye direkt olarak enjekte edilmesine imkan sağlayan “L-Carnitin Terapi” ile iyileşme sağlayabilirsiniz.

L-Carnitin Terapi uygulaması, sorunlu bölgeye direkt hedef alan ve mezoterapi tekniği ile uygulama sağladığından diğer yöntemlere nazaran daha hızlı ve etkin sonuçlar alınmasını sağlar. Üstelik oral yolla alınan dozların yanı sıra çok çok daha az dozlarda ilaç kullanımı söz konusu olduğundan daha güvenli ve sağlıklı bir uygulamadır.

Mikro enjeksiyonu takiben işlem yapılan bölgede mikro dolaşım düzenleyerek verilen kokteyl etki etmeye başlar.
İşlem esnasında ise ciddi bir ağrın söz konusu değildir. Sonrasında oluşabilecek kızarıklık, papül, hematom gibi semptomlar ise kısa vadede geçicidir.

Etkin ve kalıcı sonuçlar için; kişiye ve uygulama bölgesine göre değişmekle birlikte 4- 10 seans arasında kür uygulamadan faydalanmanız gerekir.

Bir mesaj bırakın

Your email address will not be published.

*


Adresimiz

Çalışma saatlerimiz

  • Haftaiçi her gün
    09:00 - 19:00
  • Cumartesi günleri
    09:00 - 19:00
  • Pazar
    10:00 - 18:30
× Size nasıl yardımcı olabiliriz?