Kalıcı Makyaj Uygulamaları

Kalıcı Makyaj Uygulamaları

Yüz şeklimizi ve ifademizi belirleyen en etkili unsurlardan biri de kaş şekli ve yapısıdır. Bazı faktörler doğrultusunda kaşların yapısı olumsuz etkilenerek seyrelebilir veya dökülebilirler. Ya da yanlış uygulamalar ve kimyasallardan dolayı şeklini yitirebilir.
Sonrasında ise doğal, kozmetik ürünlerle veya medikal diğer uygulamaların yetersiz kaldığı, düzeltilmesi mümkün olmayan durumlar olabiliyor.
Siz de kaşlarınızın yarattı algı ve ifadeden memnun değilseniz microblading yönteminden faydalanabilirsiniz.
Günümüz teknolojisi ve kullanılan ürün, ekipmanlar sayesinde kıl yapınıza uygun, estetik ve doğal görünen, pigmentasyon olarak kişiye özel düzenlenen boyalarla yapılan, kıl şeklinde kaşa çizikler atarak yapılan şekillendirme işlemine “kıl tekniği” yani “microblading” deniliyor.
Kıl tekniği işlemlerinde hazırlanan renk gibi, şekil de kişinin yüz hatları ve altın oran esas alınarak planlandıktan sonra uygulamaya geçiliyor.

Microblading Nasıl Uygulanır?

Öncelikle işlemi yaptıracak olan kişinin istekleri ve tercihleri baz alınarak, uzman tarafından kişinin yüz hatları değerlendirilerek kaş tasarımı düzenleniyor.
Kaş bölgesinde lokal anestezik etki sağlaması için hazırlanmış özel krem veya pomatlarla bölge uyuşturuluyor. Microblading cihazı ve ya kalemindeki steril tek kullanımlık iğneler ile organik boyalar kullanılarak şekillendirme yani esas uygulama kısmına geçiliyor.
Kişide ağrı, sızı, kanama gibi durumlar olmaksızın işlem tamamlanıyor.
Ortalama 14-21 gün sonrasına ise kontrol verilerek, gerekli hallerde rötuş işlemi yapılıyor.
Kıl Tekniği Yönteminin Avantajları Nelerdir?
Oldukça doğal görünmesi tercih edilirliğini artıran ilk avantajlarından biri olduğunu belirtelim.
Kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 2-3 yıl arasında kalıcılık süresi de gündelik yaşantınızı kolaylaştırıyor.
Motivasyon ve özgüven anlamında ise psikolojik olarak işlem yaptıranlarının kendini daha iyi hissetmesi sağlanıyor.
Makyaj gibi kozmetik gereksinimleri azalttığından hem daha bakımlı görünmenizi hem de masraflarınızı azaltmanızı sağlıyor. Böylelikle kişilere zaman ve para kazandırdığını söylemek de mümkün.
Kıl tekniği uygulamasından hemen sonra oluşan görüntü ise hafif hassasiyet ve oluşabilecek şişlik, ödem gibi komplikasyonlar ise kısa vadede iyileşme sağlıyor.
Yapılan işlem kalıcı bir uygulama ve yaratacağı etki tam anlamıyla ifadelerinizi ve görünümünüzü etkileyeceği için doğru uzman tarafından hijyenik ve steril şartlarda işlemin yapılması oldukça önemli.
İşlem ise 18 yaşını aşmış sağlıklı dokuya sahip tüm bireylere güvenle uygulanabilmektedir.

Kaş pudralama; kalıcı makyaj uygulamaları içerisinde kaşa uygulanan ve en çok talep alan uygulamalardan biridir.
Microblading yönteminden farklı olarak kaş pudralama işleminde kaşa daha çok bir far efekti uygulanır.
Kişinin tercihi ve altın oran doğrultusunda uygulama yaptırmak isteyen kişiye uygun görülen renk, model ve uzunlukta doğal ve estetik bir görünüm edinmek için “kaş pudralaması”ndan da faydalanabilirsiniz.
Kaş pudralaması ile edinilen görünüm; kişinin cilt tipi, alışkanlıkları, kullanılan madde ve bakımına bağlı 6 ay ile 2 yıl arasında kalıcılık sağlamaktadır.

Kaş Pudralama Nasıl Yapılır?

İşlem öncesinde kaş dokusu üzerinde lokal anestezik solüsyon veya kremler aracılığı ile bölge uyuşturularak işleme hazırlanır. Böylelikle işlem ağrısız bir hal alır.
Sonrasında ise kök boya pigmentleri ise yapılan tasarıma en uygun şekilde kaş dokusuna yerleştirilir.
İşlem süresi ise tasarımı ile birlikte ortalama 1.5 ile 2 saat arasında değişebilir.

Dudaklardaki doku da diğer cilt dokuları gibi çevresel faktörlere bağlı, rengini ve canlılığını yitirebilmekte.
Dudaklarınızı daha canlı gösterecek kalıcı ve doğal bir çözüm arayışındaysanız dudak pigmentasyonu ve renklendirme sizler için en ideali…
Tercihinize göre dudak kontörü, dudak içi renklendirme veya tam dudak renklendirme şeklinde uygulanabilir. Dilerseniz dudak şekillendirme ve daha dolgun bir görünüm edinmek için de uygulama yapılabilir. Böylelikle daha çarpıcı, genç ve fresh dudaklara sahip olabilirsiniz.
İşlem öncesinde uygulama yapacak uzman ile birlikte tercihiniz ve ten renginize en çok yakışan pigmentler seçilir. Ve sonrası uygulamaya geçilir.
İşlem öncesinde dudak dokusu üzerinde lokal anestezi yapılacağı için işlem ağrı sızı olmaksızın gerçekleştirilir.
Kişiye özel kalıcı makyaj cihazındaki steril penler aracılığı pigmentler hijyenik bir ortam içerisinde dudak dokusunun 0.3-0.5 mm altına yerleştirilir.
İşlem süresi ortalama 60-90 dakika sürer. Kalıcılığı ise ortalama 2 ile 3 yıl arasındadır.
İşlem tamamlandıktan sonraki ilk 1-2 saat içerisinde dudaklarda hafif bir şişlik, kızarıklık ve hassasiyet olması oldukça normaldir. Bu, cildin boya pigmentlerine olan doğal bir reaksiyonudur.
İşlem sonrasında ise uzmanınız sizlere önerdiği bakımı eksiksiz olarak uygulamanızda fayda olacaktır.

Kaşlarınızın formunu ve hacmini kalıcı olarak değiştirmek istiyorsanız “kaş botoks” olarak da bilinen laminasyon uygulaması tam da sizlere göre…
Kaş laminasyonu; aşağı doğru düşen, sert dokudaki kaş kılına sahip, kısa ve taramayla toparlanmakta güçlük çeken kaş formuna sahip kişiler tarafından daha sık tercih edilmekte. Yapılan laminasyon işlemi sayesinde daha düzgün, ideal ve şekilli kaşlara sahip olabilmeyi mümkün kılar.
Kaş laminasyonu yani botoks ile birlikte yapılan protein bakım kaş yapısındaki tüm bağları bağlayarak, kaş yapısını kuvvetlendirir. Böylelikle kaş asimetrisi, yanlış yönde büyüyen kaş kılları gibi benzeri problemleri de ortadan kaldırmış olur.
Kaş Laminasyon Uygulaması Nasıl Yapılır?
Öncelikle kaş şampuanı ile kaş makyaj ve çevresel artıklarından temizlenir. Sonrasından primer ile kaş ve deri üzerindeki sebum arındırılır. Kaş dokusu istenen şekle göre özel yapıştırıcı ile sabitlenir. 2 farklı solüsyon uygulanır, belli bir süre kadar beklenir. Eğer kaş boyama yapılacaksa şekil belirlenir ve kaşlar boyanır. Sonrasında kaş botoks işlemi ile uygulama sonlandırılır.
İşlem bitiminde veya öncesinde gerek duyulursa kaş etrafındaki bağımsız olanlar temizlenebilir. İşlem kalıcılığı 6-8 hafta arasında değişkenlik gösterebilir.

Kendi kirpiklerinizi kıvırarak daha uzun, dolgun bir görünüm sağlarken doğallıktan uzaklaşmak istemeyenler için kirpik lifting en etkili ve ideal yöntemdir.
Kirpik lifting sayesinde daha canlı bakışlara sahip olmanıza da yardımcıdır.
Özellikle düz, kısa kirpiklere sahip olan kişilerin sıklıkla tercih ettiği lifting uygulaması özel solüsyonlar sayesinde uzun süreli etki görmenizi sağlar.

Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır?

Lifting öncesinde kirpikler çevresel ve metabolik sebum gibi atıklardan özel solüsyonlar aracılığı ile arındırılır. Sonrasında ise kirpikler özel bigudisine sarılır. Göz altı ve üzerine ise özel pedleri yerleştirilir.
Mikro çubuklar sayesinde ise jel solüsyon sarılı olan kirpiklere uygulanır, ortalama 20 dakika kadar beklenir. Jel uygulanırken ise kirpiklerin tel tel ayrıştırılması oldukça önemlidir.
Bir sonraki aşamada ise diğer solüsyon uygulanır ve tekrardan beklemeye geçilir. Son olarak krem solüsyon da kirpiklere uygulanır. Böylelikle kirpikler bigudi ve pedlerden bekleme sonrasında rahatlıkla ayrıştırılabilir.
Ayrıştırma işlemi sonrasında ise daha çarpıcı bir görünüm için renk verecek olan solüsyon sürülür ve ardından keratin yüklemesi ile işlem sonlandırılır.
Kirpik lifting uygulaması kirpiklere zarar vermediği gibi; kirpik köklerini besleyerek daha sağlıklı ve estetik görünen kirpiklere sahip olmanıza yardımcı olur.
İşlem süresi ise ortalama 60-70 dakika arasındadır.

Dolgun, yoğun ve çarpıcı kirpiklere sahip olmanın en kısa ve pratik yolu “ipek kirpik” uygulamasıdır.
İpek kirpik uygulaması sayesinde Hollywood starlarını aratmayacak kirpikler sayesinde çarpıcı ve çekici bakışlara sahip olabilirsiniz.
Profosyonel kişiler tarafından sistematik olarak yapılan ipek kirpik uygulaması; doğru ve güvenilir ürünler ile birlikte yapıldığında günlük yaşantınızı oldukça kolaylaştıracaktır.
Makyaj yapma gereksinimini azalttığı gibi, her daim hazır ve bakımlı görünmenizi sağlayacaktır.
Uygulama içerisinde kirpik yoğunluğuna ve şekline uygulamayı yapacak olan uzmanınızla birlikte karar verebilirsiniz.
Kalıcılığı ise kullanım şeklinize göre ortalama 4 ile 8 hafta arasında değişkenlik gösterir.
İpek kirpik sonrasında bakımında ise dikkat etmeniz gereken temel detaylardan bir tanesi cilt temizliğinde kullandığınız cilt temizleme ürünlerinin su bazlı olmasına özen göstermek olmalı.
İpek kirpik bakımlarınızı ise pas geçmemekte fayda var.

Kalıcı makyaj uygulamaları içerisinde sıklıkla tercih edilen uygulamaların başında kalıcı eyeliner ve diplener uygulamaları da şüphesiz ki bulunuyor.
Kalıcı eyeliner; daha kalın, belirgin, keskin ve çarpıcı bir ifadeye neden olurken, kalıcı diplener ise daha soluk, buğulu, sade ama etkileyici bir görünüme sahip olmanıza olanak sağlar.
Kişisel tercihleriniz ve tarzınız doğrultusunda sizler de kendiniz için en uygun olanı tercih edebilirsiniz.
Kirpik hattına yapılan bu uygulamalar sayesinde; göz şeklinde küçük dokunuşlar, derinlik ve doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Özellikle makyaj yapmak istemediğiniz zamanlarda şıklığınızı korumak, soluk ve etkisiz görünümden kurtulmak için de kalıcı eyeliner-diplener uygulamasından faydalanabilirsiniz.
Böylelikle 7/24 her duruma hazır ve bakımlı bir görünebilirsiniz.

Kalıcı Eyeliner-Diplener Nasıl Uygulanır?

Her iki işlem içinde kullanılan teknik aynı, uygulama bölgesi farklıdır. Uygulamaya başlamadan önce uzmanınızla birlikte teninize uygun ve tercihiniz doğrultusunda pigment seçilerek kullanılacak boya hazırlanır. Eş zamanlı olarak lokal anestezik kremler aracılığı ile bölge uyuşturulur. Böylelikle işlem ağrısız olarak gerçekleştiriebilir.
İşlemin kalitesi ise uygulamayı yapacak uzman, kullanılan malzeme ve cihazların kalitesi ile doğru orantılıdır. İşlem bölgesi çok hassas olduğu için kullanılan ürünlerin yanı sıra hijyen ve sterilizasyonda oldukça önemlidir.
Uygulama bitiminde ise uzmanın yönlendirdiği bakım ritüellerine dikkat etmeniz gerekecektir.
İşlem kalıcılığı ise ortalama 1 ile 2 yıl arasında faktörlere bağlı değişkenlik gösterebilir.

Bir mesaj bırakın

Your email address will not be published.

*


Adresimiz

Çalışma saatlerimiz

  • Haftaiçi her gün
    09:00 - 19:00
  • Cumartesi günleri
    09:00 - 19:00
  • Pazar
    10:00 - 18:30
× Size nasıl yardımcı olabiliriz?