Epilasyon

Epilasyon

İstenmeyen tüyler birçok insanın ortak sorunu. Üstelik bu tüyler günlük yaşantımız içerisinde fizyolojik ve psikolojik olarak insan yaşantısını olumsuz etkileyebilmekte.

Yıllardır istenmeyen tüylerden kurtulmak üzere pek çok yöntem geliştirildi ve hala kullanılmakta.

Epilasyon yöntemleri içerisinde ise sadece; lazer epilasyon sistemleri ile sayesinde kalıcı ve yenilenmeyi gerektirmeyen sonuçlar alınabiliyor.

Ağda, jilet, tüy dökücü kremler gibi pek çok yöntem kıl kökünde kalıcı tahrip yaratamadığı için süreklilik isterken; lazer epilasyon kıl kökünü hedef alarak sorunu kökten ve kalıcı olarak çözüm olanağı sağlıyor.

Lazer epilasyon sistemleri “melanin” pigmentini baz alarak, cilt altında kıl köküne doğru yoğunlaşırken; diğer dokulara zarar vermeden epilasyon işleminin tamamlanmasını sağlar.

Lazer epilasyonda ise; alexandrite lazer(755 nm), diot – buz lazer (808-810 nm) ve ND:YAG lazer (1064 nm) sıklıkla kullanılan sistemlerdir.

En yeni ve güncel teknolojiye sahip lazer epilasyon sistemleri sayesinde her türlü tende, kılda ve her mevsimde ağrısız, acısız epilasyon ise artık mümkün.

Doğru cihaz, doğru uzman ve doğru periyotlarda yapılan lazer epilasyonun komplikasyon riski ise oldukça düşüktür.

Günümüzde hala kullanılmakta olan en eski epilasyon yöntemlerinden biri de “iğneli epilasyon”dur.

Kısa vadede kalıcı sonuç sağlayan iğneli epilasyon sistemleri “akım” üzerinden çalışmaktadır. Kişiye özel ince kıl iğne aracılığı ile kıl köküne doğru kılı taklit ederek uzman tarafından ilerlenir ve kıl köküne ulaşıldığında akım verilir.

Her türlü kıl yapısında garanti ve daimi sonuçlar sağlanması iğneli epilasyon ile oldukça mümkündür.

İğneli epilasyon kişiye özel ve doğru uzman tarafından uygulandığında oldukça güvenilir bir işlemdir. İşlem sonrasında ciltte kalıcı skar oluşturmaz. Uygulamayı takiben işlem alınan bölgede geçici bir eritem ise görülebilmektedir.

İğneli epilasyon çoğunlukla; lazer sonrası kalabilen ince tüy veya lazer sistemleri tarafından görülmeyen beyaz tüyler için önerilmektedir.

Bir mesaj bırakın

Your email address will not be published.

*


Adresimiz

Çalışma saatlerimiz

  • Haftaiçi her gün
    09:00 - 19:00
  • Cumartesi günleri
    09:00 - 19:00
  • Pazar
    10:00 - 18:30
× Size nasıl yardımcı olabiliriz?